Olecko

Szkoła i Ośrodek Kształcenia

Aktualności

Kurs stylizacji paznokci

nails 865082 1920Zadbane dłonie to wizerunek kobiety.
Część z nas stara się sama w domu sprawić,
aby wyglądały zdrowo i ładnie.

Jednak nie każda wie, jakie są sposoby i metody malowania paznokci. Jak prawidłowo wykonać manicure tradycyjny? W jaki sposób można przedłużyć paznokcie? Co zdobić, aby dłonie były zdrowe i zadbane?

Te i inne zagadnienia poznały uczestniczki kursu z zakresu stylizacji paznokci. Szkolenie realizowane było w ramach projektu "Młodzi i aktywni - kompleksowe wsparcie osób biernych zawodowo do 29 roku życia - II edycja".

Podczas 80 godz. zajęć z zakresu stylizacji paznokci dziewczyny przede wszystkim zdobywały wiedzę praktyczną. Niejednokrotnie zajmowały się paznokciami swoich koleżanek. Jednak nie obyło się bez informacji, o których wiedzieć powinna każda osoba, która zamierza zająć się stylizacją paznokci w sposób profesjonalny. Są to m.in.:

  • budowa dłoni i paznokci,
  • schorzenia dermatologiczne i zmiany w obrębie kończyn górnych oraz paznokci,
  • znajomość obowiązujących przepisów SANEPID i bhp.

Oczywiście wiadomo nie od dziś, że trening czyni mistrzem. Z tego też powodu za pomocą profesjonalnego sprzętu i kosmetyków, uczestniczki kursu wielokrotnie ćwiczyły wykonywanie manicure, przedłużanie i stylizację paznokci. Również my mogłyśmy doświadczyć umiejętności jakie pozyskały dziewczyny. Podczas masażu dłoni wykonywanego przez Karolinę, Patrycję czy Izabelę po prostu się rozpływałyśmy. Była to dla nas miła odskocznia od codziennych zajęć.

Efekty pracy uczestniczek kursu z zakresu stylizacji paznokci oraz ich zmagania w zdobyciu praktyki można zobaczyć w galerii zdjęć.

 

Obecnie dziewczyny przebywają na stażach zawodowych, na których rozwijają swoje umiejętności. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i doświadczenie, otworzy im nowe możliwości na lokalnym rynku pracy.

 

Jeśli również chciałabyś dowiedzieć się, jak dbać o paznokcie, nauczyć się ich przedłużania np. metodą żelową oraz wykonywać zdobienia za pomocą lakieru hybrydowego - zapisz się do nas na szkolenie!

W ramach kursu z zakresu stylizacji paznokci oferujemy:

  • zajęcia prowadzone przez wykładowcę posiadającego kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe zgodne z tematyką szkolenia,
  • materiały szkoleniowe,
  • profesjonalną pracownię wyposażoną w niezbędne materiały dydaktyczne,
  • bufet kawowy.

 

Zapraszamy!