Olecko

Szkoła i Ośrodek Kształcenia

Aktualności

Barman junior

Barman junior ZDZ Olecko

       Coraz częściej na spotkaniach towarzyskich, rodzinnych można zauważyć, że rośnie ilość osób, które decydują się na bezalkoholowe napoje. W Stanach Zjednoczonych sprzedaż bezalkoholowych trunków wzrosła w ciągu 6 miesięcy pandemii o ponad 20%, a bezprocentowego piwa – o 38% (źródło: raport Nielsena).

Jak widać na sklepowych półkach, asortyment bezalkoholowych trunków jest coraz większy. Zaczynając od piw 0% o przeróżnych smakach, poprzez wina, po alkohole ciężkie np. gin. Ale po co się ograniczać? Chcemy Wam pokazać, jakie można komponować ciekawe drinki, które nie zawierają nawet grama alkoholu, a ich smak w niczym nie odbiega od tych z %. Zaskocz swoich gości na spotkaniu i zaserwuj im coś nowego. Jest to również świetna alternatywa dla zwykłych soków na urodzinach u nastolatków.

Kurs "Barman junior" to świetna okazja do poznania receptur oraz sposobów przygotowywania, mieszania i serwowania bezalkoholowych drinków. Może być również idealną rozgrzewką przed nauką przyrządzania mocniejszych trunków.

Uczestnicy szkolenia

Szkolenie "Barman junior" skierowane jest do wszystkich osób, które chcą czegoś więcej, niż tylko picia zwykłych soków lub napoi gazowanych z lodem.

Jest to jedne z nielicznych szkoleń, w którym mogą uczestniczyć osoby niepełnoletnie ( zapisy od 16 roku życia). W takim przypadku potrzebna jest jedynie pisemna zgodna rodzica/prawnego opiekuna.

Program szkolenia

Program nauczania barmana juniora został opracowany zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych. Zawiera następujące treści:

  • wprowadzenie do zawodu barmana
  • zasady dekorowania napojów bezalkoholowych
  • przygotowywanie i serwowanie drinków bezalkoholowych

Czas trwania i realizacja kursu

Program szkolenia "Barman junior" obejmuje 30 godz. dydaktycznych, z czego 20 godz. stanowią zajęcia praktyczne.

Harmonogram szkolenia

Rekrutacja na szkolenie

Osobą do kontaktu w sprawie organizacji kursu "Barman junior" jest Katarzyna Nalbach:

telefon: 87 520 26 35
mail: k.nalbach@zdz.bialystok.pl

Jesli jestes już zdecydowany, możesz zapisać się online.

Cena szkolenia

Koszt udziału jednej osoby w szkoleniu z zakresu barmana juniora wynosi: 350 zł.

W ramach podanej kwoty zapewniamy:

  • zajęcia praktyczne przeprowadzone w profesjonalnie wyposażonej pracowni z pełnometrażowym barem,
  • wykładowcę posiadającego wieloletnie doświadczenie jako barman,
  • materiały szkoleniowe niezbędne do przeprowadzenia praktyki,
  • zaświadczenie MEN o ukończeniu kursu „Barman junior" wydane na podstawie Rozporządzenia z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 652) wraz z suplementem.