Olecko

Szkoła i Ośrodek Kształcenia

Aktualności

Dla czego warto wybrać liceum zaoczne?

Liceum zaoczna ZDZ Olecko

 

Nie chcesz czekać na wyniki egzaminu ósmoklasisty?

A może dość już masz dziennej szkoły i chcesz zacząć dorosłe życie?

Zawodówka to dla Ciebie za mało?

 

Nasze liceum zaoczne wybierają osoby z rożnych powodów. Niektórzy kierują się tym, że w łatwy sposób można połączyć dorosłe życie i naukę. Inni natomiast mają już dość tego samego budynku, tej samej atmosfery i tej samej szkole tylko na innym poziomie edukacyjnym. Zdarzają się również tacy, którym zdarzenia losowe, zdrowie lub sytuacja rodzinna nie pozwala na kontynuację nauki w szkole dziennej. Są również tacy, którym zawodówka nie wystarcza z różnych powodów, np. awans w wojsku, chęć podniesienia kwalifikacji na różnych kursach zawodowych, podjęcie pracy na wyższym stanowisku.

 

Dla nas nie ważny jest powód, dla którego wybrałeś nasze liceum zaoczne.
Ważna jest chęć do dalszej nauki!


Za mało punktów na egzaminie?
 
W naszym liceum dla dorosłych nie ma takiego stwierdzenia jak "za mało". Nie ważne ile punktów zdobyłeś na egzaminie ósmoklasisty lub kiedyś gimnazjalnym. I tak zostaniesz przyjęty do naszego liceum zaocznego. Wystarczy tylko, że będziesz mieć ukończone 18 lat. Dla nas najważniejsze jest, że podszedłeś do egzaminu i ukończyłeś szkołę.
 
Pracować i się uczyć?
 
Czemu nie. Zajęcia w liceum zaocznym odbywają się w co drugą sobotę i niedzielę. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy pracują lub chcą rozpocząć swoją karierę zawodową, a uczą się jeszcze w szkole dziennej. Praca nie oznacza rezygnacji z dalszej nauki. Wystarczy się  przenieść lub zacząć edukację od nowa w naszym liceum dla dorosłych. Nauka w systemie zaocznym jest idealnym rozwiązaniem dla pracujących.
 
Zawodówka i co dalej?
 
Wyuczony zawód w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Ale co jeśli nie jesteś pewien, co w życiu będziesz chciał robić? Nie zamykaj sobie możliwości na dalszy rozwój. Przyjdź do naszego liceum zaocznego od razu na trzeci semestr (2 klasa). Daj sobie szansę na podniesienie kwalifikacji na różnych kursach zawodowych, w szkole policealnej, a może nawet i na studiach. W przypadku absolwentów szkoły zawodowej lub branżowej I stopnia nauka w liceum dla dorosłych trwa jedynie 3 lata.
 
Nie chcesz matury?
 
Naszym priorytetem jest pomoc w ukończeniu liceum zaocznego. A co za tym idzie? W zdobyciu wykształcenia średniego. Oczywiście w trakcie całego cyklu liceum dla dorosłych, a nie matura, nie będziemy pod żadnym pozorem na siłę Ciebie uszczęśliwiać i zmuszać do przystąpienia do egzaminu.
 

 

Jesteś dorosły, więc wybór liceum zaocznego zależy tylko od Ciebie.

 

Liceum zaoczna ZDZ Olecko rekrutacja

 Zasady rekrutacji do liceum zaocznego dla dorosłych ZDZ w Olecku