Olecko

Szkoła i Ośrodek Kształcenia

Aktualności

HOUSE BAR na Sylwestra

warsztaty barmańskie sylwester ZDZ Olecko

Domówka czy impreza w lokalu? We dwoje czy całą ekipą?
Spokojnie czy z rozmachem?
Jak spędzić Sylwestra w tym roku?!

W ubiegłym roku pandemia pokrzyżowała wszystkim plany na Sylwestra. Chcąc nie chcąc bawiliśmy się w zaciszu domowym. A co robić w tym roku? To pytanie towarzyszy każdemu najczęściej do połowy grudnia. Gdzie pójść i z kim? Co wybrać, aby noc sylwestrowa była niezapomniana? Na pewno część z was z własnej nieprzymuszonej woli wybierze domówkę. Jednak co zrobić, aby nie okazała się zwykłym wieczorem we dwoje, czy spotkaniem towarzyskim, na którym bywało się nie raz?

Pomysł na Sylwestra w domu

Impreza sylwestrowa w domu walce nie musi być nudna. Różne portale internetowe i społecznościowe prześcigają się w pomysłach na tą jedyną noc w roku. Najczęściej proponowane są wieczory tematyczne typu: maraton filmowy, wieczór gier czy  chociażby romantyczny wieczór we dwoje. Do tego gdzie nie spojrzysz tam wszędzie można znaleźć przykładowe menu, czy gotowe przepisy kulinarne na sylwestrowe potrawy. Wiadomo również, że imprezie sylwestrowej towarzyszy również alkohol. Najczęściej jest to wódka, wino lub „drinki” typu wódka + cola/sok owocowy.

Jeśli chcesz naprawdę zaskoczyć swoich gości na imprezie sylwestrowej, zaserwuj im naprawdę coś, co zrobi na nich wrażenie.  Prawdziwe barowe drinki mogą stać się Twoim asem w rękawie. Jednak zanim chwycisz szejkera w dłoń, zobacz najpierw jak robią to profesjonaliści.

Warsztaty barmańskie HOUSE BAR

Na jednodniowych warsztatach barmańskich dowiesz się nie tylko jakie alkohole i soki ze sobą połączyć, aby wyszedł z tego świetny drink. Nauczysz się również w jakim szkle go podać, w jakiej temperaturze i z jakimi dodatkami, aby nie straciły na smaku. Poza tym pracować będziesz na profesjonalnym w pełni wyposażonym barze. Na warsztatach barmańskich nauczysz się takich drinków jak: mojito, sex on the beach oraz malibu funky. Oczywiście zajęcia połączone będą z degustacją. Do tego wszystkiego mamy również coś dla Twoich niepijących gości. Dodatkowo poznasz i sam wykonasz bezalkoholową tęczę. To wszystko odbędzie się oczywiście pod czujnym okiem naszego trenera barmana Przemka. 

Trener na warsztatach barmańskich

Zajęcia na warsztatach poprowadzi współpracujący od kilku lat z naszym Ośrodkiem Przemek Piotrowski. Przemek jest czynnym zawodowo barmanem/baristą. Swoją przygodę w pracy za barem rozpoczął 10 lat temu. Najpierw drinki przygotowywał w hotelowych barach, a od 2015 roku rozpoczął własną działalność. Obecnie jest jednym z najbardziej wziętych barmanów/basistów w Białymstoku i okolicach. Jako trener z pełnym zaangażowaniem przekazuje swoją wiedzę zdobytą na wielu kursach tematycznych. Widać, że serwowanie drinków to nie tylko jego praca, ale również pasja.

Organizacja warsztatów barmańskich

Warsztaty barmańskie odbędą się 18 grudnia 2021 r. w naszym Ośrodku ZDZ w Olecku.

Koszt kursu wynosi 300 zł od osoby.

W tej cenie zapewniamy:

- 8 godzin zajęć dydaktycznych opartych jedynie na praktyce

- pracę na w pełni wyposażonym profesjonalnym barze

- materiały, akcesoria i artykuły niezbędne do przygotowania drinków

- degustację sporządzonych trunków

- zaświadczenie oraz certyfikat potwierdzające ukończenie warsztatów barmańskich HOME BAR

Zapisy na warsztaty

Na warsztaty barmańskie można zapisać się:

- mailowo: olecko@zdz.bialystok.pl

- telefonicznie: 87 520 26 35

Osobą do kontaktu w sprawie warsztatów barmańskich jest Katarzyna Nalbach.

 

Zaskocz swoich gości na imprezie sylwestrowej pysznymi drinkami!

 

Warsztaty barmańskie ZDZ Olecko