Olecko

Szkoła i Ośrodek Kształcenia

Aktualności

Czy warto wybrać liceum zaoczne?

Liceum zaoczna ZDZ Olecko

 


Masz już dość dziennej szkoły i chcesz zacząć dorosłe życie?

A może chcesz iść do pracy nie rezygnując z dalszej nauki?

Zawodówka to dla Ciebie za mało?

 

Jest bardzo dużo powodów, dla których osoby wybierają nasze liceum zaoczne. NDla niektórych jest to łatwy sposób na połączenie dorosłego życia i nauki. Inni natomiast mają już dość tego samego budynku, tej samej atmosfery i tej samej szkoły tylko na innym poziomie edukacyjnym. Zdarzają się również tacy, którym zdarzenia losowe, zdrowie lub sytuacja rodzinna nie pozwala na kontynuację nauki w szkole dziennej. Są również osoby, którym zawodówka nie wystarcza z różnych powodów, np. awans w wojsku, chęć podniesienia kwalifikacji na różnych kursach zawodowych, podjęcie pracy na wyższym stanowisku.

 

Dla nas nie liczy się powód, dlaczego wybrałeś właśnie nasze liceum zaoczne.
Najważniejsza jest chęć do dalszej nauki!


Za mało punktów na egzaminie?
 
W naszym liceum dla dorosłych nie ma takiego stwierdzenia jak "za mało". Nie ważne, ile punktów zdobyłeś na egzaminie ósmoklasisty lub gimnazjalnym. I tak zostaniesz przyjęty do naszego liceum zaocznego. Wystarczy tylko, że masz ukończone 18 lat. Dla nas najważniejsze jest, że podszedłeś do egzaminu i ukończyłeś szkołę.
 
Pracować i uczyć się?
 
Czemu nie. Zajęcia w liceum zaocznym najczęściej odbywają się co dwa tygodnie w sobotę i niedzielę. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy pracują lub chcą rozpocząć swoją karierę zawodową, a uczą się jeszcze w szkole dziennej. Praca nie oznacza rezygnacji z dalszej nauki. Wystarczy się  przenieść lub zacząć edukację od nowa w naszym liceum dla dorosłych. Nauka w systemie zaocznym jest idealnym rozwiązaniem dla pracujących.
 
 
Zawodówka i co dalej?
 
Wyuczony zawód w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Ale co jeśli nie jesteś pewien, czy przypadkiem kiedyś zapragniesz czegoś więcej? Nie zamykaj sobie możliwości na dalszy rozwój. Przyjdź do naszego liceum zaocznego. Daj sobie szansę na podniesienie kwalifikacji na różnych kursach zawodowych, w szkole policealnej, a może nawet i na studiach. W przypadku absolwentów szkoły branżowej I stopnia nauka w liceum dla dorosłych trwa jedynie 3 lata.
 
 
Nie chcesz matury?
 
Naszym priorytetem jest pomoc w ukończeniu liceum zaocznego. A co za tym idzie? W zdobyciu wykształcenia średniego. Oczywiście w trakcie całego cyklu edukacyjnego w liceum dla dorosłych staramy się jak najlepiej przygotować naszych słuchaczy do egzaminu maturalnego. Jednak nie będziemy pod żadnym pozorem na siłę Ciebie uszczęśliwiać i zmuszać do przystąpienia do egzaminu.
 

 

Jesteś dorosły, więc wybór szkoły zależy tylko od Ciebie.

 

Liceum zaoczna ZDZ Olecko rekrutacja

 

 Zasady rekrutacji do liceum zaocznego dla dorosłych ZDZ w Olecku