Olecko

Szkoła i Ośrodek Kształcenia

Aktualności

Warsztaty barmańskie

Warsztaty barmańskie ZDZ Olecko

Czym zastąpić piwo na towarzyskim grillu?
Czy abstynenci muszą pić ciągle te nudne i przesłodzone soki?
Praca za barem w wakacje? Ale jak? Co? Z czym?

 

Wakacje tuż tuż. Nie od dziś wiadomo, że okres letni sprzyja spotkaniom rodzinnym, towarzyskim, przyjacielskim. Nie są to tylko grille, ale również ogniska, czy zwykłe posiadówki na tarasie. W takich chwilach najczęściej naszym gościom serwujemy zimne, dobrze schłodzone piwko lub szklankę soku z lodem. Tym bardziej jak dostaniemy jeszcze w jakiejś dobrej promocji w markecie.

Wakacje to również czas dla młodych ludzi, żeby sobie troszeczkę dorobić. Ogródki piwne, letnie bary to świetna okazja do złapania trochę grosza. A jakie będzie zaskoczenie dla przyszłego szefa, jeśli okaże się, że coś już potrafisz i że możesz  od razu ustać za barem

Warsztaty barmańskie HOUSE BAR

Na dwudniowych warsztatach barmańskich dowiesz się nie tylko jakie alkohole i soki ze sobą połączyć, aby wyszedł z tego świetny drink. Nauczysz się również w jakim szkle go podać, w jakiej temperaturze i z jakimi dodatkami, aby nie stracił na smaku. Poza tym pracować będziesz na profesjonalnym w pełni wyposażonym barze. Na warsztatach barmańskich nauczysz się takich drinków jak: mojito, sex on the beach oraz malibu funky. Oczywiście zajęcia połączone będą z degustacją. Do tego wszystkiego mamy również coś dla Twoich niepijących gości. Podczas zajęć poznasz i sam wykonasz bezalkoholową tęczę. To wszystko odbędzie się oczywiście pod czujnym okiem naszego trenera barmana Przemka. 

Warsztaty barmańskie to również świetna okazja dla przyszłych barmanów, aby poznać najczęściej serwowane i najbardziej kultowe drinki. To szansa na sprawdzenie się przy pracy za barem i poznanie zawodu od podszewki.

Trener na warsztatach barmańskich

Zajęcia na warsztatach poprowadzi współpracujący od kilku lat z naszym Ośrodkiem Przemek Piotrowski. Przemek jest czynnym zawodowo barmanem/baristą. Swoją przygodę w pracy za barem rozpoczął 10 lat temu. Najpierw drinki przygotowywał w hotelowych barach, a od 2015 roku rozpoczął własną działalność. Obecnie jest jednym z najbardziej wziętych barmanów/basistów w Białymstoku i okolicach. Jako trener z pełnym zaangażowaniem przekazuje swoją wiedzę zdobytą na wielu kursach tematycznych. Widać, że serwowanie drinków to nie tylko jego praca, ale również pasja.

Organizacja warsztatów barmańskich

Warsztaty barmańskie odbędą się w czerwcu w naszym Ośrodku ZDZ w Olecku.

Koszt kursu wynosi 300 zł od osoby.

W tej cenie zapewniamy:

- 8 godzin zajęć dydaktycznych opartych jedynie na praktyce

- pracę na w pełni wyposażonym profesjonalnym barze

- materiały, akcesoria i artykuły niezbędne do przygotowania drinków

- degustację sporządzonych trunków

- zaświadczenie oraz certyfikat potwierdzające ukończenie warsztatów barmańskich HOME BAR

Zapisy na warsztaty

Na warsztaty barmańskie można zapisać się:

- mailowo: olecko@zdz.bialystok.pl

- telefonicznie: 87 520 26 35

Osobą do kontaktu w sprawie warsztatów barmańskich jest Katarzyna Nalbach.

 

Zaskocz swoich gości i klientów pysznymi drinkami!