Olecko

Szkoła i Ośrodek Kształcenia

Aktualności

Barman / barista

jednodniowe szkolenia barman barosta ZDZ Olecko

 

Kawa rozpuszczalna z mlekiem czy latte macchiato?
Wódka z colą czy Cuba Libre?

Brzmi ekskluzywie?

Za oknami widać zbliżającą się zimę. Już nie jedna kobieta wertuje Swoją szafę w poszukiwaniu kreacji sylwestrowej. Nie mówiąc już o snuciu planów na spędzenie tej wyjątkowej nocy. Badania jednak wykazały, że w ubiegłym roku jedynie 13% Polaków miało zamiar spędzić Sylwestra poza domem. Pozostali bawili się na domówkach, spędzili czas z przyjaciółmi, jak również jedynie we dwoje. Aby impreza nie była nudna, za każdym razem zastanawiamy się co zrobić, aby była ona wyjątkowa i długo wspominana.

 

My mamy na to sposób. Zaskocz Swoich gości kolorowymi drinkami lub koktajlami oraz przepyszną kawą z grubą pianką i zygzakiem.

Barman - HOUSE BAR

Na jednodniowych warsztatach barmańskich dowiesz się nie tylko jakie alkohole i soki ze sobą połączyć, aby wyszedł z tego świetny drink. Nauczysz się również w jakim szkle go podać, w jakiej temperaturze i z jakimi dodatkami, aby nie stracił na smaku. Poza tym pracować będziesz na profesjonalnym w pełni wyposażonym barze. Na warsztatach barmańskich nauczysz się takich drinków jak: mojito, sex on the beach oraz malibu funky. Oczywiście zajęcia połączone będą z degustacją. Do tego wszystkiego mamy również coś dla Twoich niepijących gości. Podczas zajęć poznasz i sam wykonasz bezalkoholową tęczę. To wszystko odbędzie się oczywiście pod czujnym okiem naszego trenera barmana Przemka.

Warsztaty barmańskie to również świetna okazja dla przyszłych barmanów, aby poznać najczęściej serwowane i najbardziej kultowe drinki. To szansa na sprawdzenie się przy pracy za barem i poznanie zawodu od podszewki.

Czas trwania warsztatów barmańskich: 8 godz. zajęć lekcyjnych

Cena warsztatów barmańskich HOUSE BAR: 300 zł.

Barista

Warsztaty baristy to połączenie zajęć praktycznych z teoretyczną nauką serwowania oraz przygotowywania kawy. Nasz barista Pan Przemek przekaże kompleksową wiedzę i przygotuje do pracy w kawiarni, restauracji oraz barze. Warsztat skierowany jest nie tylko do osób chcących pracować w danym kierunku, ale również dla pasjonatów, amatorów. Jest to szansa dla początkujących baristów, aby otrzymać dawkę zaawansowanej wiedzy i umiejętności. 

Czas trwania warsztatów baristy: 8 godz. zajęć lekcyjnych

Cena warsztatów baristy: 300 zł.

Trener na warsztatach

Zajęcia na warsztatach poprowadzi współpracujący od kilku lat z naszym Ośrodkiem Przemek Piotrowski. Przemek jest czynnym zawodowo barmanem/baristą. Swoją przygodę w pracy za barem rozpoczął 10 lat temu. Najpierw drinki przygotowywał w hotelowych barach, a od 2015 roku rozpoczął własną działalność. Obecnie jest jednym z najbardziej wziętych barmanów/basistów w Białymstoku i okolicach. Jako trener z pełnym zaangażowaniem przekazuje swoją wiedzę zdobytą na wielu kursach tematycznych. Widać, że serwowanie drinków i kawy to nie tylko jego praca, ale również pasja.

Na warsztatach barmana i warsztatach baristy zapewniamy:

- 8 godzin zajęć dydaktycznych opartych jedynie na praktyce

- pracę na w pełni wyposażonym profesjonalnym barze

- materiały, akcesoria, artykuły i produkty niezbędne do przygotowania drinków i kawy

- degustację sporządzonych trunków

- zaświadczenie zgodne z Rozporządzeniem MEN oraz certyfikat potwierdzające ukończenie warsztatów 

 

Przygotuj się do imprezy z nami,
a żadna domówka nie będzie już nudna!