Olecko

Szkoła i Ośrodek Kształcenia

Aktualności

Przygotowanie do matury

 Przygotowanie do matury ZDZ Olecko

Czy wiesz, że w 2023 roku ponad 55,5 tys. maturzystów
nie zdało egzaminu maturalnego?
Z tego ponad 10 % licealistów i prawie 20% absolwentów technikum.
A ilu absolwentów w ogóle nawet nie próbowało podejść do matury?

Z danych przedstawionych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną wynika, że ponad 10% absolwentów nie zdało eegzaminu maturalnego. Spośród nich prawie 13 tys. uzyskało wynik pozytywny dopiero w terminie dodatkowym lub poprawkowym. Niestety nie ma jeszcze informacji, ilu z absolwentów zrezygnowało całkowicie z przystąpienia do matury.

Jeśli jesteś jedną z ponad 55 tys.tegorocznych maturzystów lub z jakiegoś powodu nie przystąpiłeś do egzaminu albo będziesz absolwentem w obecnym roku szkolnym, mamy dla Ciebie świetną propozycję.

Od nowego roku zaczynamy cykl spotkań przygotowujących do matury. Podczas 100 godz. zajęć będziemy razem z Tobą powtarzać i utrwalać materiał z matematyki i języka polskiego. Praca na arkuszach stanie się codziennością. A egzamin maturalny nie będzie dla Ciebie już taki straszny.

Zajęcia na kursie przygotowującym do matury poprowadzą

1. Pani Sylwia (język polski), która już od ponad 10 lat uczy osoby dorosłe w liceum zaocznym. W swojej wieloletniej karierze zawodowej może pochwalić się 99,99% zdawalnością wśród swoich absolwentów. Jak do tej pory jej metody pracy ze słuchaczami przynoszą pozytywne efekty. W swojej pracy stawia przede wszystkim na pracy z arkuszami. W liceum zaocznym już od pierwszej klasy na sesji egzaminacyjnej zestawy zadań zbliżone są do tych maturalnych. Jako osoba, Pani Sylwia jest otwarta, zawsze uśmiechnięta i pomocna oraz stawia na kontakt bezpośredni. Z tego też powodu zajęcia z nią odbywają się w przyjaznej atmosferze.

2. Pani Kasia (matematyka) jako nauczyciel spełnia się w tej roli od 4 lat. Doświadczenie w pracy z uczniami zdobywa w liceum zaocznym. Natomiast jako korepetytor ma o wiele dłuższy staż. Spod swoich rąk wypuściła niezliczoną ilość osób. Tym samym może pochwalić się 100% zdawalnością egzaminu maturalnego. A jak wiecie, z matematyki to nielada wyzwanie. Podczas przygotowywania do matury, wraca do zagadnień nawet z czasów szkoły podstawowej. Jej dewiza to "Najpierw trzeba opanować podstawy, aby przejść dalej". Jej spokój, opanowanie i podejście do ucznia sprawia, że matematyka daje się lubić. A przynajmniej nie spędza już snu z powiek.

Kurs przygotowujący do matury

  1. Zajęcia odbywać się będą w weekendy w Ośrodku ZDZ w Olecku.
  2. Przewidziana ilość godzin: 100 godz. zajęć dydaktycznych (po 50 na przedmiot).
  3. Koszt szkolenia: przy grupie min. 6-osobowej koszt kursu przygotowującego do matury wynosi 1 450,00 zł
  4. Płatność można rozłożyć na 4 raty (po uprzednim podpisaniu umowy).
  5. Termin realizacji: rozpoczęcie zajęć przewiduje się na styczeń 2024, a zakończenie na koniec kwietnia 2024.
  6. Zapewniamy wszelkie materiały, które będą pomocne przy utrwalaniu materiału w domu (w tym arkusze egzaminacyjne) oraz takie, które będą jedynie do użytku w Ośrodku podczas zajęć (wzory i inne dopuszczalne pomoce, a dla zapominalskich - kalkulator oraz linijka).
  7. Zapisując się na kurs przygotowujący do matury, wyrażasz zgodę na udział w zajęciach z matematyki i języka polskiego. Nie prowadzimy zapisów tylko na jeden przedmiot.
  8. Z uwagi na różny poziom zaawansowania znajomości języka angielskiego, nie przygotowujemy do matury z tego przedmiotu.
  9. Osoba do kontaktu w sprawie kursu przygotowującego do matury: Katarzyna Nalbach, tel. 87 520 26 35, mail: k.nalbach@zdz.bialystok.pl

Dlaczego nasz kurs przygotowujący do matury?

Jest tańszy od korepetycji.

Masz pewność, że przygotowywać Ciebie będą osoby, które naprawdę wiedzą, jak to powinno się robić.

Będziemy się skupiać tylko na tym, co jest niezbędne do opanowania, aby zdać egzamin maturalny.

Z uwagi na to, że kurs jest dla grupy, będziesz mieć kontakt z innymi, którzy również są w takiej samej sytuacji jak ty.

Praca będzie się odbywać w małych grupach, dzięki czemu możliwe jest indywidualne podejście do każdego, a tym samym lepsze przygotowanie do matury.

Podczas przerw kawowych będzie można porozmawiać i wymienić się uwagami z innymi uczestnikami kursu przygotowującego do matury.

W chwilach kryzysowych będzie można porozmawiać z naszą Panią Dyrektor, która ma bogate doświadczenie jako mentor i zawsze służy pomocą.

 

 Nie zwlekaj, tylko

zapisz się* na kurs i nie daj się zaskoczyć na maturze!

 

*ilość mniejsc ograniczona